Á L L Á S H I R D E T É S

PROJEKT QUALITY LEADER HW_Bp
mérnöki tevékenység
IT/telekommunikáció

Megbízónk az autóipar meghatározó innovatív partnere. Az ötleteiket autókba építik be. Mindennapi munkájuk során gondoskodnak arról, hogy járművek milliói közlekedjenek biztonságosan.
Világszerte 16 telephelyen dolgoznak új technológiai megoldások fejlesztésén, Magyarországon működik a cégcsoport elektronikai és szoftverfejlesztési központja.
Több mint 4000 munkatársukat a dinamika, az innovációs kedv, valamint az autók iránti szenvedély köti össze. Csatlakozzon hozzájuk, és vezesse karrierjét új utakra!

A Budapesti Fejlesztő Központba keresünk vezető munkatársat az alábbi pozícióban:

PROJEKT QUALITY LEADER HW

Munkavégzés helye: Budapest

Feladatok:
- Creation of the hardware design quality plan in compliance with the customer requirements
- Planning and tracking of QA activities within the development projects
- Conducting phase and release audits at the different quality gates of the development
- Supporting the review activities
- Support creation of release notes and customer quality reports
- Support of Problem solving and Change management process
- Support of the preparation of design, process and system FMEA?s
- Support warranty claim activities (level 2)
- Support external audits/assessments
- Participating in process improvements

Elvárások:
- MSc/BSc in Electrical engineering or mechatronics
- Experience in electronic hardware development
- Fluent English skill is required, German skill is an advantage
- Knowledge of fault analyses quality techniques (FMEA, FTA, RCA)
- Automotive experience, knowledge of ISO/TS 16949, ASPICE, ISO 26262, VDA and customer specific requirements, is an advantage

Amit ajánlunk:
- Competitive salary and other benefits
- Participation in international projects
- Unique professional training in quality field
- Successful and fast-growing company

Ha az álláshirdetés felkeltette az érdeklődését, kérem, küldje el részemre - az i.vancsa@jobmax.hu e-mail címre a magyar és angol nyelvű önéletrajzait!