Á L L Á S H I R D E T É S

EHS-mérnök_Győr
gyártás/termelés/építőipar

Autóipari üzletágban tevékenykedő Megbízónk Győrben lévő közel 500 fős fémmegmunkáló gyáregységébe a következő feladatok ellátására keresünk alkalmas jelöltet:

EHS Mérnök
Munkavégzés helye: Győr

Feladatok:

Kapcsolattartás:

Hatóságokkal, szakhatóságokkal, a vállalat munkahelyi egészségvédelemmel, tűzvédelemmel kapcsolatos szerződéses partnereivel, külső auditorokkal és szakértőkkel.
A cég minden munkatársával és vezetőjével.

Munkavédelem:

A cég munkakörülményeinek és munkabiztonsági helyzetének folyamatos javítása és fejlesztése. Az új balesetet megelőző stratégiák kidolgozásának koordinálása.
A mindenkor érvényes törvényi és hatósági előírásoknak megfelelő biztonságos munkavégzési feltételeinek biztosítása. Az ehhez szükséges munka,- és balesetvédelmi szabályozások (pl. védőeszköz szabályzat) meghatározása, kiadása és betartása szükség esetén külső partnerek bevonásával.
Rendszeres munkavédelmi auditok és munkavédelmi ellenőrzések elvégzése, ezek ütemezése, szervezése, eltérés esetén a szükséges intézkedések meghatározása, végrehajtása és irányítása.
A munkavédelmi és biztonsági oktatások megtartása és dokumentálása, az új belépők munkavédelmi oktatásának elvégzése.
A munkavédelemhez kapcsolódó hatósági eljárások teljes körű koordinálása.
Az üzem területén azonosított balesetek kivizsgálása, a megelőző intézkedések meghatározása, azok végrehajtásának koordinálása.
Az ellenőrzések, baleset kivizsgálások tapasztalataiból rendszeres jelentés összeállítása, a helyi és csoportszintű intézkedések meghatározása és koordinálása.
Új berendezések üzembe helyezésének munka,- és balesetvédelmi, tűzvédelmi, környezetvédelmi szempontból történő ellenőrzése, az üzembe helyezés jóváhagyása.

Környezetvédelem:

A környezetvédelmi feltételek a mindenkori érvényes törvényi és hatósági előírásoknak megfelelően történő biztosítása, az ehhez szükséges környezetvédelmi szabályozások (pl. védőeszköz szabályzat) meghatározása, kiadása, betartatása, szükség esetén külső partnerek bevonásával.
A környezetvédelemmel kapcsolatos feladatokat ellátása, a vállalat ISO-14001 szerint tanúsított környezetközpontú irányítási rendszerének megfelelő működésének biztosítása, a kiadott szabályozások betartása és betartatása.
A vállalat működéséhez szükséges engedélyeztetési feladatok elvégzése, a megszerzett engedélyek szerinti működés biztosítása és felügyelése, az engedélyek időszakos felülvizsgálása, szükség esetén a módosítás koordinálása (pl. IPPC engedély).
A környezetvédelemhez kapcsolódó hatósági eljárásokat teljes körű koordinálása.
A környezetvédelmi politika és a környezetvédelemmel kapcsolatos célok meghatározása, nyomon követése és koordinálása.
Az éves és időszaki kötelező bevallások elkészítése, szükség esetén a hatóságokkal egyeztetés.
A keletkező hulladék rendszeres elszállíttatása, nyilvántartása, bevallások készítése.
Az időszakos vizsgálatok elvégzése. A tényfeltárás és a kármentesítési terv kidolgozása.
A vezetőségi átvizsgálások előkészítése, irányítása és értékelése, a meghatározott intézkedések koordinálása
Az érvényes környezetvédelmi szabályozások betartása, belső audit elvégzése (éves audittervezés, auditjelentések), az ehhez kapcsolódó intézkedési tervek meghatározása.
A környezetvédelmi oktatások megtartása és dokumentálása, az új belépők környezetvédelmi oktatásának elvégzése.

Tűzvédelem:

A mindenkor érvényes törvényi és hatósági előírásoknak megfelelő tűzvédelem biztosítása, az ehhez szükséges tűzvédelmi szabályozások (pl. védőeszköz szabályzat) meghatározása, kiadása és betartatása, szükség esetén külső partnerek bevonásával.
A tűzvédelmi szabályzat és a dokumentáció kidolgozásának koordinálása, a szabályzatok folyamatos karbantartása.
Az alkalomszerű és rendszeres tűzveszélyes tevékenységek szabályozása, a szabályzat kiadása és betartatása.
A tűzvédelmi berendezések rendszeres felülvizsgálatának koordinálása, a hiányosságok kijavítására esetenként intézkedés hozása, elvégzése, az ellenőrzésekkel kapcsolatos intézkedések nyomon követése.
A tűzvédelemhez kapcsolódó hatósági eljárások teljes körű koordinálása.A Rába Ipari Park belső tűzoltóságával, valamint a területileg illetékes hivatalos Önkormányzati Tűzoltósággal történő kapcsolattartás és együttműködés.
A munkatársak tűzvédelmi oktatásának megtartása és dokumentálása

Vállalati kockázati értékelés:

A vállalati működéshez kapcsolódó munka-, és balesetvédelmi, környezetvédelmi és tűzvédelmi kockázat értékelésének koordinálása, a kockázatok csökkentésére irányuló intézkedések meghatározása és kivitelezésének koordinálása.

Intézkedések súlyos nem megfelelőség esetén:

Minden ilyen esetben az Ügyvezető, a Termelésvezető telefonos és írásos azonnali tájékoztatása.

Elvárások

Felsőfokú műszaki végzettség (munkavédelmi szakmérnök/EHS szakember/EHS szakmérnök/környezetvédelmi mérnök/ISO 14001 auditori tanúsítvány/tűzvédelmi szakelőadó végzettség)
Munkavédelmi és környezetvédelmi erősség
3-5 év ipari környezetben szerzett munkavédelmi, környezetvédelmi tapasztalat
Angol vagy német kommunikáció szintű nyelvismeret
Jó szervezőképesség
Kiváló problémamegoldó képesség
Munkavégzés önállóan és csapatban

Előny, de nem feltétel:

Melegüzemi munkatapasztalat

Amit a Megbízónk nyújt:

Kimagasló jövedelem-, ösztönző- és juttatási rendszer
Biztos, stabil munkahelyi háttér
Dinamikus csapat, kellemes munkahelyi környezet
Fejlődés lehetősége, szakmai kihívás EHS mérnöki területet
Projektekben való részvétel lehetősége
Cafeteria
13. havi juttatás
Havi ösztönző
Albérlet támogatás
Munkába járás támogatás

Ha az álláshirdetés felkeltette érdeklődését, kérem, küldje el részemre a szakmai önéletrajzát!

i.vancsa@jobmax.hu

Kérdés esetén keressen bizalommal:

Üdvözlettel,

István

Vancsa István

ügyvezető partner

A-Credit 2000 Tanácsadó és Szolgáltató Kft.

8000 Székesfehérvár Budai út 9-11. 1/107-108.

Tel./Fax: 22/390-136 Mobil: 30/9638 202

Looking for the Best.....JOBMAX

Munkavégzés helye:
Győr-Moson-Sopron megye

Elvárások a pozicióhoz:
gyakorlati hátteret igénylő pozíció (1-3 év)

Végzettségi elvárások:
főiskola - műszaki

Nyelvi elvárások:
Angol vagy Német társalgási[ általános , szakmai ]

A-Credit 2000 Kft.
8000 Székesfehérvár, Budai út 9-11. I/107.
22 390 136
22-390-136
Kep